Cestovní pojištění

Cestovní pojištění vás chrání před velkými výdaji, pokud se na cestách něco pokazí. Proto pečlivě zvažte, čemu se během cesty nebo na dovolené budete věnovat a podle toho zvolte cestovní pojištění. Pokud se na dovolené něco pokazí a pojistka se na událost nevztahuje, máte smůlu a v tu chvíli nastává problém, který není zrovna levný.

Srovnání cestovního pojištění

Srovnání a následné sjednání cestovního pojištění je snadné. Nepotřebujete žádné dokumenty, stačí, když víte, kdy odjíždíte a kdy se vracíte. Pro uzavření smlouvy je pak nutné znát rodná čísla cestujících.

V online kalkulačce vyberte cílovou zemi, od kdy do kdy pojedete a kolik osob a v jakém věku pojede. Kalkulačka vám nabídne žebříček nejvýhodnějších cestovních pojistek a vy se sami rozhodnete, zda vám vyhovuje to nejlevnější cestovní pojištění, nebo zda si raději trochu připlatíte za vyšší komfort.

Jakmile vyberete pojišťovnu, stačí už jen doplnit podrobnější údaje pro smlouvu a vybrat způsob úhrady pojistného. Pojištění můžete zaplatit online platební kartou, online převodem nebo klasickým bankovním převodem. Pokud vás tlačí čas, zvolte online platbu, protože tak jste pojištěni prakticky ihned.

Co kryje základní pojištění?

Základní typy pojištění kryjí veškeré léčebné výlohy. Z tohoto pojištění Vám bude proplacena případná zdravotní péče v zahraničí, která bývá často velmi nákladná a nepojištěný cestovatel by se mohl dostat do velmi nepříjemné situace. Pokud je Vaše cesta poněkud rizikovější nebo prostě jen neradi ponecháváte cokoli náhodě, můžete si vybrat některý z balíčků, obsahujících k základnímu cestovnímu pojištění další možná připojištění.

Několik tipů, na co se připojistit:

  • Jedete s dětmi? Nezapomeňte si připojistit odpovědnost.
  • Budete na cestách nakupovat? Pojistěte si zavazadla.
  • Máte malé děti nebo přísného šéfa? Pojistěte si storno zájezdu.
  • Komplikace s letem? Nemusíte se pojišťovat, abyste měli nárok na kompenzaci.
  • Jak na srovnání cestovního pojištění

POJIŠTĚNÍ

Výpočet povinného ručení

Zajímá vás, na kolik vás vyjde autopojištění pro vaše auto? A podle čeho vlastně pojišťovny stanovují cenu povinného ručení? Na obě ožehavé otázky najdete odpovědi v tomto článku!

POJIŠTĚNÍ

Tipy na nejúspornější auta

Chcete omezit vaše výdaje za palivo do automobilu? Vaše úspora začíná už v momentu, kdy si vybíráte vaše auto v autosalonu. Vyhledali jsme pro vás modely, které se můžou pyšnit nízkou spotřebou paliva. Která nejúspornější auta rozhodně stojí za zvážení?

POJIŠTĚNÍ

Připojištění k povinnému ručení

Ne všichni řidiči si jsou vědomi toho, že v rámci povinného ručení se můžou pojistit nejen proti škodám, které způsobí dalším účastníkům silničního provozu, ale i proti škodám na vlastním automobilu. Jaké připojištění k povinnému ručení pojistný trh nabízí?

Napište nám