POJIŠTĚNÍ

Připojištění k povinnému ručení

Ne všichni řidiči si jsou vědomi toho, že v rámci povinného ručení se můžou pojistit nejen proti škodám, které způsobí dalším účastníkům silničního provozu, ale i proti škodám na vlastním automobilu. Jaké připojištění k povinnému ručení pojistný trh nabízí?

Nebudeme vám mazat med kolem pusy – na pojištění škod na vlastním voze je vhodnější havarijní pojištění. Je totiž mnohem propracovanější a tím pádem i kvalitnější. Co když ale máte starší typ automobilu, nebo se vám za havarijní pojištění nechce utrácet vůbec? (protože co si budeme povídat, je poměrně drahé).

Dobrou zprávou je, že škody na vlastním autě si můžete do jisté míry vykrýt i v rámci vaší pojistky povinného ručení. Poradíme vám, za která připojištění k povinnému ručení se vyplatí dát peníze.

Pojištění skel

Pokud vám na vozovce poškodí sklo odlétnutý kamínek, bývá obvykle těžké zjistit, od kterého kola odlétl. Pokud není známý viník, není možné škodu uplatnit z povinného ručení. Pro takový případ je možné pojistit si čelní sklo, tudíž vám může být škoda proplacena automaticky, bez nutnosti znát viníka.

Pojištění živelné pohromy

Možná jste měli možnost okusit na vlastní kůži, jak mocná může být síla přírody. Pokud se vaše auto střetne s povodní, požárem nebo kroupami, může to pěkně pocuchat jeho karoserii i konstrukci. Taková situace může skončit škodou ve výši několika desítek tisíc, nebo totálním poničením automobilu. Pojištění živlů vám proplatí škody, způsobené různými vlivy přírody.

Pojištění střetu se zvěří

Mnozí obyvatelé velkoměst nad tímto připojištěním jen nechápavě zavrtí hlavou a automaticky jej přeskočí. Možná však budete překvapeni, kolik lesních zvířat žije na okrajích velkých měst. Zajíc občas přeběhne přes cestu i v Praze nebo v Brně, a srážka s ním může mít pro vaše auto ničivý následek. Pojištění střetu se zvěří vám proplatí škody, které vám způsobí volně žijící zvířata (zajíc, jelen, srnec, apod.). Nevztahuje se na srážku s domácími zvířaty (například dobytkem).

Pojištění krádeže

Česká republika je bohužel jedna ze zemí, ve kterých jsou krádeže automobilů poměrně časté. Ať už váš vůz zcizí amatérský lapka, nebo organizovaný zlodějský gang, tuto škodu vám může proplatit vaše pojišťovna, pokud budete mít sjednané pojištění krádeže vašeho auta.

Pojištění zavazadel

Při nehodě se obvykle kromě automobilového povrchu poškodí i předměty, které v prostoru vozidla převážíte. Vyplatí se pojistit si i vaše osobní věci? Toto připojištění k povinnému ručení je u řady pojišťoven limitováno řadou výluk. Některá pojišťovna poskytuje krytí jen pro osobní věci (tzn. škodu na firemním notebooku vám neproplatí), nebo mají příliš nízký limit krytí (například do 10 000 Kč).

Úrazové pojištění

V rámci připojištění k povinnému ručení lze sjednat i úrazové pojištění řidiče, nebo i celé posádky automobilu. Na první pohled se to zdá jako dobrý nápad, na druhý však už méně. Toto pojištění vám finančně pomůže tehdy, pokud si z autonehody odnesete trvalé následky. Jeho nevýhodou je omezenost pojistné události – úrazová událost se vztahuje jen na jízdu automobilem. Úrazové pojištění je výhodnější sjednat si samostatně, protože na pojistném trhu seženete nabídky v podobné cenové relaci, avšak vztahující se na širší okruh situací (například i úraz při sportu, apod.)

Tip! Na trhu často narazíte na předražené pojistné balíčky. Výhodnější je namixovat si svůj vlastní a pohrát si s různými cenovými variantami. To můžete vyzkoušet na našem cenovém porovnávači.

  • Sdílet článek:

POJIŠTĚNÍ

Výpočet povinného ručení

Zajímá vás, na kolik vás vyjde autopojištění pro vaše auto? A podle čeho vlastně pojišťovny stanovují cenu povinného ručení? Na obě ožehavé otázky najdete odpovědi v tomto článku!

POJIŠTĚNÍ

Tipy na nejúspornější auta

Chcete omezit vaše výdaje za palivo do automobilu? Vaše úspora začíná už v momentu, kdy si vybíráte vaše auto v autosalonu. Vyhledali jsme pro vás modely, které se můžou pyšnit nízkou spotřebou paliva. Která nejúspornější auta rozhodně stojí za zvážení?

POJIŠTĚNÍ

Připojištění k povinnému ručení

Ne všichni řidiči si jsou vědomi toho, že v rámci povinného ručení se můžou pojistit nejen proti škodám, které způsobí dalším účastníkům silničního provozu, ale i proti škodám na vlastním automobilu. Jaké připojištění k povinnému ručení pojistný trh nabízí?

Napište nám